20

Jokić spriječio sukob tokom meča pa samoinicijativno napustio igru prije kraja

D. P.
Srbijanski košarkaš je zadržao svog trenera (Foto: Screenshot)
Srbijanski košarkaš Nikola Jokić odigrao je još jedan odličan meč, ali je bio i akter nesvakidašnje scene u trećoj četvrtini utakmice protiv Philadelphije.
Jokićevih 30 poena, 10 skokova i sedam asistencija nije bilo dovoljno Denveru da izbjegne poraz od Philadelphije rezultatom 89:103.

Najuzbudljiviji detalj susreta dogodio se u trećoj četvrtini. Trener Denvera Michael Malone izgubio je živce zbog nekoliko spornih sudijskih odluka, nakon čega je krenuo u fizički obračun.

Jokić se "ukazao" ispred svog trenera i silom ga uspio zaustaviti. Ipak, Malone je odmah isključen i morao je u svlačionicu.

Pet minuta prije kraja dogodila se još jedna zanimljiva scena. Jokić je samoinicijativno napustio parket, a mnogi su mislili da je riječ o povredi. Međutim, izašao je da vidi u kakvom je stanju trener Malone koji je udaljen sa terena.

"Jokić nije povrijeđen, došao je da provjeri kako sam i da li je sve u redu", otkrio je trener Malone.