19

Jedanaest poena Mirze Teletovića u trijumfu Brooklyna nad Bostonom

Piše: A. D.
Polaganje Mirze Teletovića na meču protiv Celticsa (Foto: EPA)
Uzbudljiv meč odigrali su večeras Boston Celticsi i Brooklyn Netsi, a na kraju se radovao tim Brooklyna pobijedivši rezultatom 109:107.

Nakon ujednačenog prvog poluvremena koje je okončano remijem (56:56), Celticsi su u trećem periodu zaigrali mnogo bolje i u posljednju četvrtinu ušli sa sedam poena prednosti.

U posljednjoj dionici Brooklyn ipak dolazi do preokreta i 27 sekundi do kraja do prednosti od dva poena koševima Jacka. U nastavku Celticsi u jednom napadu pokušavaju dva puta, ali bez uspjeha.

U posljednjoj sekundi Sullinger je imao otvoren šut za izjednačenje, ali je lopta na sreću Netsa iscurila iz koša, pa je završilo 109:107.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Jack sa 27 poena, sedam skokova i pet asistencija, a slijedio ga je Anderson sa 15, odnosno Plumlee sa 14 poena i 12 skokova. Naš reprezentativac Mirza Teletović za nešto više od 21 minute provedene na parketu ubacio je 11 poena uz četiri skoka i dvije ukradene lopte.

Na drugoj strani Green je ubacio 22, Sullinger 19 dok je Bradley dodao 17 poena.