30

Izostao veliki duel Nurkića i Jokića: Phoenix srušio aktuelnog šampiona

H. H.
Kevin Durant je postigao 30 poena, uz 13 skokova i pet blokada (Foto: Twitter)
Povrijeđeni Jusuf Nurkić nije nastupio za svoje Phoenix Sunse u duelu protiv Denver Nuggetsa koji je pripao njegovom timu rezultatom 104:97.

Nurkić se povrijedio na utakmici Phoenixa protiv San Antonio Spursa i sinoć nije konkurisao za sastav zbog uganuća desnog skočnog zgloba.

Kevin Durant je postigao 30 poena, uz 13 skokova i pet blokada i predvodio je Phoenix do važnog trijumfa u borbi za play-off, dok je na drugoj strani raspoložen bio Nikola Jokić sa 22 poena, devet skokova i 10 asistencija.

Luka Garza odigrao je dvije minute u pobjedi Minnesota Timberwolvesa protiv Detroit Pistonsa rezultatom 106:91, a za to vrijeme zabilježio je dva poena.

LeBron James je ostvario triple-double sa 23 poena, 14 skokova i 12 asistencija, a Rui Hachimura je postigao 32 poena u meču u kojem su Los Angeles Lakersi savladali Memphis Grizzliese sa 136:124.

Desmond Bane je predvodio Memphis sa 26 poena i 16 asistencija, Jake LaRavia je postigao 14 od svojih 25 poena u četvrtoj četvrtini, a Jaren Jackson je dodao 17 za Grizzliese.