Košarka
4

Galatasaray izbacio Bayern iz Eurocupa, Renfroe ubacio 12 poena

Alex Renfroe (Foto: EPA)
Galtasaray je u četvrtfinalu Eurocupa izbacio Bayern nakon što je u Istanbulu nadoknadio prednost Bavaraca od 10 poena iz prvog meča i slavio sa 72:59.

Ekipa iz Minhena je došla sa dvocifrenom prednošću iz prvog meča, no domaćin je već nakon prve četvrtine došao nadomak ukupnog vodstva, riješivši prvu četvrtinu u svoju korist rezultatom 23:14.

Do poluvremena je ta prednost narasla na 18 poena razlike (43:25) i tad je već bilo jasno da će turski klub ići u polufinale.

Ipak, gosti iz Njemačke su se vratili u igru u drugom poluvremenu i sve do samog kraja meč je bio neizvijestan.

Bayern je imao rezultat koji ih vodi u polufinale 46 sekundi do kraja meča - 68:59, no potom je domaćin vezao četiri poena i poveo sa 72:59.

U posljednjem napadu na meču Renfroe je pokušao trojkom izjednačiti ukupan rezultat, no njegov pokušaj u posljednjoj sekundi meča je izblokirao McCollum za veliko slavlje svoje ekipe.

Alex Renfroe je u redovima Bayerna upisao 12 poena uz 6 skokova i 5 asistencija.