NBA liga
30

Fenomenalni Jokić se na teren vratio triple-doubleom, Denver bolji od Houstona

Jokić ponovo na nivou (Foto: Denver Nuggets)
Košarkaši Denvera pobijedili su na svom terenu ekipu Houstona rezultatom 134:124, a ponovo je sjajan bio srbijanski centar Nikola Jokić koji je upisao sedmi triple-double ove sezone u NBA ligi.
Iako je prethodnu utakmicu propustio zbog bolova u leđima, Jokić je sinoć vodio Nuggetse do devete pobjede na domaćem terenu u isto toliko odigranih utakmica.

Meč je završio s 32 poena, 15 asistencija i 10 skokova što mu je donijelo ukupno 112. triple-double u karijeri.

Pratio ga je Porter koji je upisao 30 poena, 10 skokova i pet asistencija, dok je Murray postigao 16 poena u svom povratku na teren nakon 11 propuštenih utakmica zbog povrede.

U redovima Houstona najbolji je bio Green s 26 poena, dok je Sengun dodao 22.

Inače, Nuggetsi su u prvoj četvrtini postigli rekordan 41 poen u sezoni i imali su čak 19 poena prednosti. Ni u jednom trenutku ove utakmice nisu gubili, a nakon uvodnih četiri minuta konstantno su imali dvocifrenu prednost.

Od ostalih utakmica odigranih sinoć vrijedi izdvojiti i pobjedu Los Angeles Lakersa u gostima protiv Detroita rezultatom 133:107.