NBA liga
8

Fenomenalni James srušio Toronto Raptorse, novi trijumf New Orleans Pelicansa

LeBron James (Foto: NBA.com)
Košarkaši Cavaliersa pobijedili su u Clevelandu ekipu Toronto Raptorsa rezultatom 132:129.

Iako su domaći bolje ušli u meč, Raptorsi su sjajno odigrali drugu četvrtinu i na odmor su otišli s 15 poena razlike. Međutim, Cavaliersi su puno bolje igrali u drugom poluvremenu, stigli prednost gostiju, preokrenuli i na kraju slavili važnu pobjedu.

Cavalierse je do pobjede predvodio James koji je ostvario novi double-double učinak. Postigao je 35 poena i upisao 17 asistencija, a podršku je imao u Loveu koji je također ostvario double-double (23 poena i 12 skokova). Lowry je bio najbolji u poraženoj ekipi s 24 poena.

New Orleans Pelicansi su rezultatom 96:92 savladali Indiana Pacerse. Domaću ekipu je do pobjede predvodio Davies (28 poena i 13 skokova) i Moore (23 poena), dok je Oladipo za goste ubacio 21 poen.

Rezultati:

Cleveland Cavaliers - Toronto Raptors 132:129 Philadelphia 76ers - Memphis Grizzlies 119:105 Brooklyn Nets - Charlotte Hornets 105:111

Miami Heat - New York Knicks 119:98 Chicago Bulls - Denver Nuggets 102:135 Milwaukee Bucks - Los Angeles Clippers 120:127 New Orleans Pelicans - Indiana Pacers 96:92 San Antonio Spurs - Washington Wizards 98:90