NBA
67

Fenomenalni Brown vodio Boston do druge pobjede u finalu Istoka

E. K.
Košarkaši Bostona su u drugoj utakmici finala Istočne konferencije ubjedljivo porazili Indianu rezultatom 126:110 i poveli sa 2:0 u seriji.

Celticsi su nakon prvog poluvremena vodili šest razlike, bilo je 57:51 što su povećali u nastavku te došli do pobjede.

Do pobjede ih je vodio Brown sa 40 poena, pet skokova i dvije asistencije dok su Tatum i White dodali po 23 poena. Tatum je dodao šest skokova i pet asistencija, a White šest asistencija i četiri skoka. Holiday je susret završio sa 15 poena, deset asistencija i tri skoka dok je Pritchard dodao 12 uz po dva skoka i asistencije.

Kod Indiane Siakam je bio najbolji sa 28 poena, pet skokova i dvije asistencije, a Nembhard je dodao 16 uz pet asistencija i dva skoka. Toppin je susret završio sa 11 poena i tri skoka dok je još dvocifren bio Haliburton sa deset poena, osam asistencija i četiri skoka.

Sada se serija seli u Indianu gdje će Pacersi probati doći do izjednačenja rezultata.