Euroliga
9

Fenerbahče protutnjao Barcelonom i zadržao lidersku poziciju

Košarkaši Fenerbahčea pobijedili su u okviru 10. kola Eurolige domaću Barcelonu s uvjerljivih 84:65.

Fenerbahče je tako potvrdio odličnu formu upisavši šestu uzastopnu pobjedu, dok je Barca položila oružje nakon dva vezana trijumfa protiv Milana i Real Madrida.

Gosti su bolje otvorili meč, imali šest poena prednosti nakon prve četvrtine i ta je prednost rasla do odlaska na odmor. Potom su u trećoj dionici zaigrali još čvršću odbranu i pitanje pobjednika bilo je riješeno i prije posljednje četvrtine.

Najbolji u pobjedničkoj ekipi bio je Marko Gudurić, koji je ubacio 13 poena, imao pet skokova, četiri asistencije i tri oduzete lopte. Odličnu partiju pružio je i Ali Muhammed. On je postigao 16 poena, imao pet skokova i dvije asistencije.

Kod domaćih se istakao Adam Hanga s 16 poena, šest skokova i dvije asistencije.

Fenerbahče je zadržao lidersku poziciju s devet pobjeda, koliko ima i CSKA, dok je Barcelona na sedmom mjestu.

Ranije je Himki porazio Panathinaikos, Anadolu Efes Baskoniju, dok je Olympiakos bez većih problema izašao na kraj s ekipom Budućnosti.

Rezultati:

Himki - Panathinaikos 76:68 Anadolu Efes - Baskonia 96:85 Olympiakos - Budućnost 92:70 Barcelona - Fenerbahče 65:84