Košarka
0

Euroliga: Musa bez nastupa, dva poena Gordića u porazu Cedevite od Limogesa

U 2. kolu Eurolige Cedevita je u grupi B dočekala francuski Limoges i upisala svoj drugi poraz u najelitnijem košarkaškom takmičenju u Evropi. Hrvatski tim je poražen rezultatom 84:80.

Cedevita je u 1. kolu gostovala Olympiakosu gdje je poražena rezultatom 76:61. U ovom meču domaćin je već nakon prve četvrine gubio sa osam poena razlike. Bilo je 27:19.

U trećoj četvrtini Cedevita je zaigrala bolje pa se u posljednjih deset minuta ušlo sa rezultatom 59:54, ali ipak do preokreta igrači Cedevite nisu mogli.

Najviše poena na utakmici upisao je Cedevitin Jacob Pullen koji je postigao 21 poena, a pratio ga je saigrač Miro Bilan sa 19 poena. U redovima Limogesa po 15 poena postigli su Westerman i Bongou-Colo.

Reprezentativac naše zemlje Nemanja Gordić na terenu je proveo nešto više od 20 minuta i upisao je dva poena i četiri asistencije.

Dragulj bh. košarke Džanan Musa nije ulazio u igru.