Košarka
0

Euroliga: Fenerbahče ubjedljiv protiv Bayerna u gostima

Bobby Dixon i Željko Obradović
Fenerbahče je rutinski srušio Bayern u Minhernu rezultatom 84:67 (30:10, 20:20, 17:18, 17:19). Tim Željka Obradovića je od početka igrao izuzetno dobro, dok se Bayern nije mogao vratiti iz šoka nakon uvodnih deset minuta.

Već nakon prve četvrtine bilo je "+20" za goste iz Istanbula. Bilo je 30:10. U tom trenutku teško je bilo za očekivati da će Bayern "preživjeti". Prava je rijetkost da veliki tim sa tako velikim trenerom na klupi, dakle, Fenerbahče sa Željkom Obradovićem, ispusti prednost od 20 poena.

Do poluvremena Bayern je tek uspio odžrati istu razliku i do kraja meča nisu uspjevali utakmicu učiniti mnogo zanimljivijom tako da je konačan rezultat bio 84:67.

Najviše poena postigao je Bobby Dixon, 25, čemu je dodoa četiri skoka i pet asistencija.

Za Bayern je najviše ubacio naš Nihad Đedović, ukupno 16, dok je drugi naš igrač Aley Renfroe dodao sedam poena.

Fenerbahče je ovom pobjedom ostao na vrhu grupe A sa pet pobjeda i jednim porazom. Bayern je posljednji sa dvije pobjede i četiri poraza.