Finci tvrd orah
0

Eurobasket: Nova pobjeda Makedonaca

Košarkaši Makedonije nastavljaju s pobjedama na Evropskom prvenstvu kojem je domaćin Litva. U grupi C, nakon Hrvatske i Grčke, pobijedili su i Finsku 72-70.

Time je Makedonija došla do treće pobjede čime je definitivno najugodnije iznenađenje u ovom dijelu Eurobasketa. Do pobjede protiv Finaca su došli na dramatičan način, nakon silnih pogrešaka s obje strane u posljednje četiri minute kada ni jedni ni drugi nisu mogli postići koš.

Utakmica je u rezultatskom smislu bila potpuno izjednačena velikim dijelom meča, s tim da je Finska ipak napravila malu prednost krajem treće i početkom zadnje četvrtine. No, Pero Antić (14 poena i 19 skokova) i McCalebb (18 poena, pet skokova i četiri asistencije) su bili ključni igrači u prijelomnim trenucima i makedonski junaci.

Do prvih pobjeda na prvenstvu su došli Velika Britancija u grupi A i Izrael u grupi B. Velika Britanija je bila bolja od Portugala 85-73 uz sjajnog Luola Denga koji je ubacio 31 poen, uz deset skokova i četiri dodavanja. Izrael je bio bolji od Latvije 91-88, a odlično je odigrao Lior Eliyahu (26 poena i 10 skokova).

Gruzija je u grupi D došla do druge pobjede uz laku pobjedu protiv Ukrajine 69-53.

Eurobasket, 4. kolo:

Grupa A

Velika Britanija - Portugal 85-73 Turska - Poljska Litva - Španija

Redoslijed: 1. Španija 3-0 (-1), 2. Litva 3-0 (-1), 3. Turska 2-1 (-1), 4. Poljska 2-1 (-1), 5. Velika Britanija 1-3, 6. Portugal 0-4.

Grupa B

Izrael - Latvija 91-88 Srbija - Njemačka Francuska - Italija

Redoslijed: 1. Srbija 3-0 (-1), 2. Francuska 3-0 (-1), 3. Njemačka 2-1 (-1), 4. Italija 1-2 (-1), 5. Izrael 1-3, 6. Latvija 0-4.

Grupa C

Makedonija - Finska 72-70 Grčka - Crna Gora Hrvatska - BiH

Redoslijed: 1. Makedonija 3-1, 2. Grčka 2-1 (-1), 3. Hrvatska 2-1 (-1), 4. Finska 1-3, 5. Crna Gora 1-2 (-1), 6. BiH 1-2 (-1).

Grupa D

Gruzija - Ukrajina 69-53 Rusija - Bugarska Slovenija - Belgija

Redoslijed: 1. Rusija 3-0 (-1), 2. Slovenija 3-0 (-1), 3. Gruzija 2-2, 4. Ukrajina 1-3, 5. Bugarska 1-2 (-1), 6. Belgija 0-3 (-1).