Košarka
0

Eurobasket: Hrvatska u posljednjoj četvrtini slomila Holandiju, Rusija namučila Francusku

Reprezentacija Holandije neočekivano je namučila domaću Hrvatsku u susretu četvrtog kola Eurobasketa igranom u Zagrebu.

Meč je okončan rezultatom 78:72 u korist Hrvatske. Na sličan način Francuska je u našoj grupi pobijedila Rusiju koja je i nakon četiri kola bez pobjede.

Holandija je neočekivano nakon prvog perioda u Zagrebu imala plus četiri, da bi s jednakom prednošću na pouvrijeme otišao domaći tim. U nastavku je Hrvatska uspjela slomiti jak otpor gostiju koji su u svojim redovima imali nekoliko raspoloženih igrača.

Rusi su nakon prve četvrtine u Montpellieru imali osam koševa prednosti, da bi na pauzu otišli sa dva poena više od domaćina. Francuzi su posebno kvalitetno odigrali u posljednjoj dionici u kojoj su ovjerili trijumf rezultatom 74:67.

Litvanija je tijesno porazila Estoniju rezultatom 64:62, dok je Španija očekivano bila bolja od Islanda s 99:73.