NBA
11

Double-double učinak Nurkića u porazu Portlanda, Oklahoma savladala Golden State

Jusuf Nurkić ostvario je double-double učinak u porazu svog Portlanda na gostovanju kod Philadelphije rezultatom 101:81, a to je za Trail Blazerse sedmi poraz u ovoj NBA sezoni.

Od početka meča bilo je jasno da domaća ekipa više želi pobjedu, a možda i ključni trenutak bile su uvodne minute u kojima je Philadelphija napravila seriju 16:0, da bi do poluvremena samo održavala razliku i nakon 24 minute imala prednost od 50:37.

Portland je tek pred kraj treće četvrtine smanjio prednost domaćih na jednocifrenih devet poena, ali je to bilo sve od njih i Philadelphija je zahvaljujući sigurnoj i dobroj igri upisala desetu pobjedu u ovoj sezoni.

Domaće je do pobjede vodio Embiid koji je ubacio 28 poena uz 12 skokova, dok je kod Portlanda Lillard ubacio 30 poena. Bh. košarkaš Jusuf Nurkić je meč završio sa 14 postignutih poena i 11 skokova.

U derbi meču Oklahoma je upisala osmu pobjedu u ovoj sezoni, a oni su na svom terenu slavili protiv aktulenog prvaka Golden Statea rezultatom 108:91.

Thundere je do pobjede vodio Westbrook koji je meč završio sa 34 poena, devet asistencija i deset skokova, dok je kod gostiju najbolji bio Curry koji je ubacio 24 poena.

Ostali rezultati:

Charlotte - Washington 129:124 (nakon produžetaka) Cleveland - Brooklyn 119:109 Atlanta - LA Clippers 103:116 Miami - Boston 104:98 New York - Toronto 108:100 Houston - Denver 125:95 Memphis - Dallas 94:95 Minnesota - Orlando 124:118

New Orleans - San Antonio 107:90 Phoenix - Milwaukee 107:113 Utah - Chicago 110:80 Sacramento - LA Lakersi 113:102