Košarka
0

Double-double učinak Nurkića u pobjedi Denvera nad Chicagom

Denver Nuggetsi su sinoć savladali Chicago Bullse rezultatom 110:107, a bh. reprezentativac Jusuf Nurkić je imao double-double učinak.

Nakon prve četvrtine sinoćnje utakmice situacija za Denver nije izgledala obećavajuće, jer ju je Chicago riješio u svoju korist rezultatom 31:19. Ipak, Nuggetsi se bude u drugoj četvrtini te postižu 41 poen, dok su Bullsi ubacili 29. Na poluvremenu je bilo neriješeno 60:60.

Treći period igre pripao je Nuggetsima koji su postigli 31 poen, tri više od Bullsa, a to se ispostavilo ključnim u ovom meču. U posljednjoj dionici su obje ekipe postigle po 19 poena, tako da je utakmica završena pobjedom Denvera s tri poena razlike, bilo je 110:107.

Nuggetse je do pobjede predvodio Jamal Murray sa 24 poena, dok je najefikasniji kod Bullsa bio Jimmy Butler sa 35 postignutih poena.

Bh. reprezentativac Jusuf Nurkić odigrao je 29 minuta za Denver, postigao je 14 poena te upisao 14 skokova, četiri asistencije i dvije blokade.