NBA liga
237

Double-double sjajnog Nurkića u rušenju Golden State Warriorsa

Košarkaši Portland Trail Blazersa pobijedili su u Moda Centru ekipu Golden State Warriorsa rezultatom 123:117.

Domaći su fantastično odigrali prvu četvrtinu u kojoj su postigli 40 poena i prednost su održavali sve do odlaska na odmor, kada su imali 12 poena viška.

Warriorsi su se probudili u nastavku pa je uslijedila zanimljiva završnica u kojoj su se bolje snašli Blazersi i na kraju došli do velike pobjede.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je fantastični Llilard s 44 poena, a McCollum je ubacio 29. Durant je ubacio fenomenalnih 50 poena za Warriorse.

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić odigrao je 30 minuta i za to vrijeme ostvario double-double (17 poena i 13 skokova). Pri tome je dodao i tri asistencije.

Rocketsi su Houstonu rezultatom 100:91 savladali Sacramento Kingse. Gosti su bolje otvorili utakmicu, ali su Rocketsi preokrenuli i na odmor otišli s pet poena prednosti. Do kraja meča su održavali prednost i stigli do sigurne pobjede.

Harden je postigao 28 poena u pobjedničkoj ekipi, dok je Paul dodao 19. Kod gostiju je najbolji bio Bogdanović s 20 poena.

Rezultati:

Detroit Pistons - Atlanta Hawks 104:98 Orlando Magic - Charlotte Hornets 102:104 Philadelphia 76ers - Miami Heat 104:102 Brooklyin Nets - Indiana Pacers 103:108 New York Knicks - Washington Wizards 113:118 Boston Celtics - Los Angeles Clippers 119:129 Chicago Bulls - Toronto Raptors 98:122

Houston Rockets - Sacramento Kings 100:91 Memphis Grizzlies - Oklahoma City Thunder 114:121 New Orleans Pelicans - Los Angeles Lakers 139:117 Utah Jazz - Phoenix Suns 107:97 Portland Trail Blazers - Golden State Warriors 123:117