NBA liga
9

Dončić fantastičan protiv bivšeg selektora, Celticsima derbi Istoka

Košarkaši Dallas Mevericksa su pobijedili Phoenix Sunse rezultatom 104:94, a brilijantan je bio Luka Dončić koji je ubacio 30 poena protiv ekipe koju vodi Igor Kokoškov.

Dallas je nakon ujednačenog prvog poluvremena preuzeo inicijativu u trećoj četvrtini, od kada nisu ispuštali prednost. Međutim, Phoenix je konstantno imao rezultatski priključak, ali su Mavsi konstantno imali adekvatna rješenja u napadu.

Dončić je utakmicu završio s 30 poena, Barnes je dodao 17, dok je u ekipi Phoenixa Warren bio najefikasniji s 20 poena.

Boston Celticsi su protiv Indiana Pacersa dobili svaku četvrtinu, a na poluvremenu su već imali dvocifrenu prednost, kada su vodili rezultatom 68:53.

Razlika je samo rasla pa su Celticsi na kraju uvjerljivo slavili protiv ekipe koja im je rival za visok plasman u Istočnoj konferencijji (135:108).

Morris i Brown su bili najefikasniji sa po 22 poena, a Tatum je dodao 20 kod Celticsa.