Košarka
8

Dobra partija Nurkića u porazu Nuggetsa od Spursa

Jusuf Nurkić (Foto: AFP)
San Antonio Spursi su rano jutros po našem vremenu savladali Denver Nuggetse rezultatom 109:99.

Prvu četvrtinu su ekipe odigrale podjednako, kakav je bio i rezultat, 20:20. Druga četvrtina je pripala Spursima, koji su na poluvremenu vodili s tri poena razlike, bilo je 51:48.

Treću četvrtinu su tijesno dobili Spursi sa poenom razlike, ubacili su 29, a Nuggetsi 28 poena. Uoči posljednjeg perioda igre bilo je 80:76 za Spurse.

Košarkaši San Antonija su bili efikasniji od protivnika i u četvrtoj četvrtini, postigli su 29, a Denver 23 poena. Konačan rezultat je bio 109:99 za Spurse.

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić odigrao je 26 minuta za Nuggetse, postigao je 10 poena, upisao tri ofanzivna i šest defanzivnih skokova te dvije asistencije.

Kawhi Leonard je za Spurse ubacio 17, a Kennet Faried za Nuggetse 26 poena.