Košarka
7

Deset Nurkićevih poena u porazu Nuggetsa od Thundera

Košarkaši Denver Nuggetsa doživjeli su poraz od Oklahoma City Thundera rezultatom 94:119. Bh. košarkaš Jusuf Nurkić postigao je 10 poena za poraženu ekipu.

Sjajnu prvu četvrtinu odigrali su košarkaši Oklahome i riješili je u svoju korist sa uvjerljivih 36:18. Bili su bolji i u drugoj četvrtini u kojoj su postigli 31, a košarkaši Denvera 24 poena. Na poluvremenu je bilo 67:42.

Treća četvrtina je također pripala Oklahomi. Košarkaši Thundera su postigli 31 poen u odnosu na 27 Nuggetsa. Uoči posljednjeg perioda igre je bilo 98:69 za Oklahomu.

Četvrtu četvrtinu su dobili Nuggetsi koji su postigli 25 poena, četiri više od Thundera, no to je bilo nedovoljno da izbjegnu uvjerljiv poraz rezultatom 94:119.

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić proveo je 28 minuta na parketu, postigao je 10 poena te upisao šest ofanzivnih i jedan defanzivni skok, kao i jednu asistenciju.

Oklahomu je do pobjede predvodio Russell Westbrook sa 21 poenom, a pratili su ga Serge Ibaka te Enes Kanter sa po 20 poena.

Najbolji kod Nuggetsa je bio Ty Lawson sa 17, dok je Danilo Gallinari postigao 16 poena.