NBA
2

Denver slavio protiv Houstona, George ubacio 43 poena u pobjedi Oklahome nad Miamijem

Paul George vodio Oklahomu do pobjede. (Foto: AFP)
Denver Nuggetsi nastavili su pružati sjajne predstave te su protiv Houston Rocketsa upisali petu pobjedu u nizu (136:122). Sjajnu noć imao je Paul George koji je u pobjedi Oklahoma City Thundera nad Miami Heatom (118:102) ubacio 43 poena.

Denver je nastavio sjajan niz novom domaćom pobjedom čime je učvrstio drugu poziciju na tabeli Zapada iza Golden State Warriorsa, dok je Houston upisao drugi vezani poraz i ostao na šestom mjestu u toj konferenciji.

Rocketsi su bolje otvorili meč i prva četvrtina pripala je njima (43:35). Ipak, Denver odmah u drugoj četvrtini dolazi do preokreta i na poluvrijeme dolazi uz 12 poena viška (83:71). U nastavku meča domaćin je Rocketsima dopustio da samo jednom, i to tokom treće četvrtine, spuste razliku na devet poena tako da neizvjesnosti nije bilo.

Michael Beasley s 35 poena i Nikola Jokić s double-double učinkom (31 poen, 13 skokova) bili su najbolji u redovima Denvera, a goste je očekivano predvodio James Harden s ubačenih 30 poena i podijeljenih devet asistencija.

Rezultatske neizvjesnoti nije bilo ni u gostujućoj pobjedi Thundera nad Heatom (24:31, 29:41, 21:22, 28:24). Meč je već nakon prve četvtine otišao u jednom pravcu i bilo je samo pitanje s koliko će razlike gosti slaviti. Presudna je bila druga četvrtina u kojoj je Oklahoma ubacila čak 41 poen.

Prvo ime pobjedničkog tima bio je sjajni Paul George s ubačena 43 poena te skupljenih sedam skokova i pet asistencija. Kelly Olynyk kod Miamija ubacio je 21 poen i upisao sedam skokova.

Oklahoma je s 33 pobjede i 18 poraza treća na Zapadu, dok je MIami s 24 pobjede i 26 poraza na osmom mjestu Istoka.