NBA doigravanje
6

Clippersi razbili Maverickse za vodstvo u seriji, Nuggetsi se spasili eliminacije

D. B.
U utakmicama NBA doigravanja odigranim tokom noći pobjede su upisali LA Clippersi i Denver Nuggetsi.

LA Clippersi su tokom cijelog susreta bili bolji od od Dallas Mavericksa, odlično su počeli te su dobili prvu četvrtinu rezultatom 41:22, dok su na poluvremenu imali prednost 76:52. I u nastavku su igrali sjajno, posebno tokom posljednje dionice u kojoj su ubacili 43 poena, dok su Mavericksi stali na 25, tako da konačan uvjerljiv rezultat 154:111 predstavlja zasluženu pobjedu.

Ovim trijumfom su Clippersi stekli prednost 3:2 u seriji. Do pobjede su ih vodili Paul George s 35 poena te Kawhi Leonard s 32 postignuta poena. Najbolji kod Mavericksa je bio Luka Dončić koji je utakmicu završio s 22 poena.

Denver Nuggetsi su se spasili eliminacije pobjedom nad Utah Jazzom rezultatom 117:107 tako da sada imaju zaostatak 2:3 u seriji. Sjajnu noć je imao Jamal Murray koji je postigao 42 poena, a njegov najbliži pratioc bio je Nikola Jokić s 31 poenom. U ekipi Utaha se istakao Donovan Mitchell s 30 poena.