Čudo za 3:0
1

Boston došao na pobjedu od NBA finala nakon čudesnog preokreta protiv Indiane

Tatum ponovo briljirao (Foto: EPA-EFE)
Košarkaši Boston Celticsa poveli su sa 3-0 u seriji finala Istoka NBA play-offa nakon što su jutros na gostujućem terenu savladali Indiana Pacerse rezultatom 114:111.

Međutim, nije sve tako glatko išlo po Celticse. Nakon ujednačene prve četvrtine, domaći su odigrali fantastično do odlaska na odmor pa je prvo poluvrijeme okončano rezultatom 69:57 za Indianu.

Boston je u trećoj četvrtini tek uspio ublažiti zaostatak i smanjiti ga na minus devet. A onda su u posljednjoj četvrtini dodali gas i napravili potpuni nevjerovatni preokret te konačno i došli do pobjede nakon velike drame u završnici meča.

Najbolji igrač Bostona bio je očekivano Tatum kojeg su dvije asistencije dijelile od triple-doublea. Imao je 36 poena, 10 skokova i osam asistencija.

Podršku je imao u Brownu koji je postigao 24 poena, dok je Nembhard bio najbolji kod Indiane s 32 poena.

Boston bi seriju mogao završiti već u noći s ponedjeljka na utorak kada se igra četvrta utakmica budući da im je potrebna samo jedna pobjeda za veliko NBA finale.

I četvrti susret se, kao ovaj jutrošnji, igra u Gainbridge Fieldhouseu u Indianapolisu.