NLB liga
0

Bosna savladala Zadar

Piše: Edin Isanović
Bosna – Zadar 87-83. U izuzetno dramatičnoj i neizvjesnoj utakmici „studenti“ su uspjeli savladati favorizovane goste i na taj način konačno pobjeći sa zadnjeg mjesta NLB lige.

Prva četvrtina nagovijestila je da će ovaj dvoboj biti napet. Izabranici Dejana Parežanina riješili su je u svoju korist. Bilo je 22-21.

U drugoj dionici nastavilo se sa istim intenzitetom. U većem dijelu utakmice Bosna je vodila. Sarajevski tim na poluvrijeme odlazi sa prednošću 43-40. Drugi dio nije se puno razlikovalo od prvog. U trećoj četvrtini aktuelni osvajač Kupa BiH držao je minimalno vodstvo, pa su u posljednjih deset minuta ušli sa četiri poena prednosti 66-62.

Sama završnica ponudila je veliki dramu. Četiri minute prije kraja gosti dolaze u vodstvo 75-74. Ipak, domaći na kraju imaju više koncentracije i dolaze do konačnog cilja - pobjede. Semafor je u Zetri pokazivao 87-83.

Najefikasniji kod domaćih bili su Rakočević sa 17, Jovanović sa 14 i Kojadinović sa 12 poena. Kod gostiju je bolji od ostalih bio Perić sa 18 ubačenih poena.

Rezultati 23. kola košarkaške NLB lige:

Cedevita - FMP 79:67 Radnički - Široki HT Eronet 71:61

Zagreb CO - Cibona 76:87 Crvena zvezda - Helios 102:71 Budućnost - Hemofarm 83:68 Bosna ASA BHT - Zadar 87:83