Meč u sjajnoj atmosferi
15

Bosna nakon drame poražena od Vojvodine, u revanšu pada odluka o učesniku ABA 2 lige

(Foto: T. S./Klix.ba)
Košarkaši Vojvodine pobijedili su u dvorani "Mirza Delibašić" u Sarajevu u prvoj utakmici finala kvalifikacija za ulazak u ABA 2 ligu ekipu Bosne Meridian rezultatom 78:75.

Veliki broj promašaja uz čvrste odbrane obilježio je prvu četvrtinu utakmice koja se igrala u sjajnoj atmosferi dosta ispunjenih tribina dvorane na Skenderiji.

Ujednačeno je bilo i u nastavku meča pa se na poluvrijeme otišlo sa samo košem prednosti za goste iz Srbije (40:39).

Vojvodina je u trećoj dionici igrala nešto bolje pa su uoči posljednje dionice imali pet poena prednosti.

Sarajevski klub se vratio u posljednjoj četvrtini, a nakon drame u završnici ipak su doživjeli poraz pa će u revanšu imati težak zadatak da nadoknade zaostatak.

Najbolji u redovima Vojvodine bio je Savić s 22 poena, a podršku je imao u Johnsonu koji je ubacio 14. U redovima Bosne najefikasniji bio je Ilić koji je postigao 25 poena, dok je Planinić ubacio 14.

Revanš se igra u srijedu u Novom Sadu s početkom u 18:30 sati. Vrijedi podsjetiti da se igraju ukupno dva meča finala kvalifikacija pa će se u ABA 2 ligu plasirati ko pobijedi u oba duela, odnosno ko bude imao bolju koš-razliku ukoliko oba tima ostvare po jednu pobjedu.