Miami slavio s +60
28

Bogata NBA noć: Nurkić skroman, Garzina Minnesota savladala Jokića i Denver

D. P.
Širom Sjedinjenih Američkih Država sinoć su igrane utakmice na NBA parketima, a bilo ih je ukupno 12. Na parketu su bila obojica reprezentativaca Bosne i Hercegovine koji igraju najjaču ligu svijeta.

Jusuf Nurkić je sa svojim Phoenixom gostovao Oklahomi i doživio težak i neočekivan poraz. Oklahoma je slavila rezultatom 128:103 u duelu u kojem nije bilo nikakve neizvjesnosti već od ranije faze.

Kao i većina košarkaša Phoenixa, ni Nurkić sinoć nije blistao i za 23 minute na parketu upisao je pet poena i po tri skoka i asistencije.

Drugi reprezentativac BiH Luka Garza odigrao je manje od minute, ali je njegova Minnesota upisala trijumf rezultatom 111:98 nad Denverom na gostovanju.

Garza se nije upisivao u strijelce, a najefikasniji pojedinac duela bio je Nikola Jokić s 32 poena, 10 skokova i pet asistencija. No, ni to nije bilo dovoljno Denveru da izbjegne poraz. Treba naglasiti i da se srbijanski košarkaš dugo tokom meča borio s povredom zgloba.

Odličnu noć imao je Luka Dončić, koji je došao na jedan skok od novog triple-double učinka (26 poena, 12 asistencija i devet skokova), u pobjedi svog Dallasa na gostovanju Sacramentu rezultatom 107:103.

Od zanimljivijih rezultata izdvaja se svakako i iznenađujuća pobjeda San Antonija protiv New Yorka rezultatom 130:126 nakon produžetka. Košarkaši Miamija s nevjerovatnih 60 poena razlike savladali su Portland (142:82)