Košarka
13

Andrija Stipanović nosio Trabzonspor do nove pobjede

Košarkaši Trabzonspora su na gostovanju protiv Ankare ubilježili još jednu pobjedu. Tim kojeg sa klupe predvodi velika legenda naše košarke Nenad Marković je upisao još jedan trijumf zahvaljujući centru naše seniorske reprezentacije Andriji Stipanoviću.

Stipanović je danas upisao 23 poena, imao 7 asistencija, 6 skokova, šut iz igre 9/11, te sa linije za slobodna bacanja 5/7.

Trabzonspor je odmah krenuo agresivno i dobio prvu četvrtinu igre rezultatom 29:19. Ipak, domaćin je bio bolji u drugoj četvrtini rezultatom 23:16 i na poluvremenu su zaostajali tri poena, a rezultat je glasio 45:42 za goste, stoji na stranici Košarkaškog saveza BiH.

Trabzon dobija treću dionicu igre rezultatom 26:19 i na ulasku u posljednjih deset minuta su imali deset poena viška i uspjeli ih zadržati.

Osim našeg Stipanovića najbolju partiju je pružio Dwigh Hardy sa 19 poena i 6 asistencija, dok je na drugoj strani najbolji bio Jay Lucas sa 22 ubačena poena.