Drugi gol u sezoni
11

Hajrović pogodio za Dinamo i odveo ih u četvrtfinale Kupa Hrvatske

Povremeni bh. reprezentativac Izet Hajrović postigao je gol za Dinamo u pobjedi protiv Rudeša kojom je ovaj tim izborio plasman u četvrtfinale Kupa Hrvatske, a Modri su na kraju slavili rezultatom 2:0.

Nakon prvih 45 minuta nije bilo pogodaka, a sve vrijedno pomena desilo se u drugih 45 minuta kada je Dinamo s dva gola stigao do pobjede i na kraju plasmana u četvrtfinale.

Prvo je u 61. minuti Hajrović pogodio za 1:0, da bi drugi gol i to u sudijskoj nadoknadi postigao Perić, čime je postavio rezultat na konačnih 2:0.

Hajrović je iz igre izašao u 84. minuti, a treba reći da je pogodak postigao glavom i to nakon što je na drugoj stativi bio na pravom mjestu i loptu mirno poslao u mrežu.

Dinamo se tako pridružio Gorici i Osijeku koji su već prošli među osam najboljih u ovom takmičenju, a još se sastaju:

Šibenik - Istra Oriolik - Rudar Labin GOŠK Dubrovnik - Slaven Belupo Zagreb - Hajduk

Varaždin - Rijeka

Što se tiče Hajrovića, ovo je za njega bio šesti nastup za Dinamo u ovoj sezoni, a postigao je drugi gol.

Dinamo do kraja sezone igra mečeve u prvenstvu protiv Varaždina, Gorice i Šibenika, a u međuvremenu će odigrati i meč Superkupa protiv Rijeke, pa će ti mečevi svakako biti prilika Hajroviću da dodatno popravi svoje nastupe u ovoj godini.