Formula 1
0

Webber uzvratio Alonsu na drugom treningu

Mark Webber (Foto: Reuters)
Australac Mark Webber vratio je Red Bull na vrh na drugom slobodnom treningu uoči Velike nagrade Njemačke, desete utrke sezone u Formuli 1.

Webber je uzvratio Ferrarijevom pilotu Fernandu Alonsu koji je na jutarnjem treningu ostvario najbrže vrijeme, ispred oba Red Bulla. Australac je popodne najbrži krug na stazi Nurburgring prošao za minutu i 31.711 sekundi, ali nije uspio puno pobjeći Alonsu koji je bio samo 168 hiljadinki sporiji.

Aktuelni svjetski prvak i vodeći u ukupnom poretku Sebastian Vettel (Red Bull) bio je treći, kao i na prvom treningu, a dobru formu Ferrarija u Njemačkoj potvrdio je četvrtim mjestom Felipe Massa.

Slijede dva Mercedesa (Michael Schumacher i Nico Rosberg) i tek na sedmom mjestu Lewis Hamilton u McLarenu. Njegov timski kolega Jenson Button bio je još sporiji, završio je drugi trening na 11. mjestu.

Treći trening je na rasporedu u subotu u 11 sati, a kvalifikacije su tri sata kasnije.