Formula 1
0

VN Mađarske: Hamiltonu prvi slobodni trening

Britanski pilot McLaren-Mercedesa Lewis Hamilton ostvario je najbrže vrijeme na prvom slobodnom treningu uoči 11. ovosezonske utrke Svjetskog prvenstva Formule 1, Velike nagrade Mađarske na stazi u Hungaroringu.

Hamilton je odvezao ukupno 19 krugova, a njegov najbolji u vremenu 1:23.350 bio je za 214 hiljadinki sekunde brži od drugoplasiranog Sebastiana Vettela i 292 hiljadinke brži od trećeplasiranog Fernanda Alonsa.

Četvrto mjesto zauzeo je Mark Webber, koji je pred kraj treninga nakratko izletio sa staze u devetom zavoju i zabio se u zaštitnu barijeru. Pritom nije teže oštetio bolid, te se uspio vratiti do boksa.

Kažimo da je u bolidu Lotus Renaulta prvi puta ove sezone nastupio Bruno Senna, nećak trostrukog svjetskog prvaka Ayrtona Senne. Testni vozač Renaulta dobio je priliku umjesto Nicka Heidfelda i na kraju je završio 15., pet mjesta ispod timskog kolege Vitalija Petrova.