Formula 1
0

Vettel najbrži nakon prvog dana testiranja u Barceloni

Njemački vozač Sebastian Vettel je u svom Ferrariju bio najbrži prvog dana predsezonskog testiranja u Barceloni.

Vettel je bio jedini vozač koji je uspio završiti krug za minut i 24 sekunde, a ukupno je odvezao 69 krugova u svom novom Ferrarijevom bolidu SF16-H. Svjetski prvak Lewis Hamilton je bio daleko najzaposleniji vozač an stazi, jer je vozio ukupno 150 krugova. On je bio drugi nakon prvog dana testiranja, pola sekunde sporiji od Vettela. Oba vozača su najbolja vremena postavili vozeći na Pirellijevim medium gumama.

Daniel Ricciardo je završio na trećem mjestu u svom bolidu Red Bull RB12. Australac je vozio 80 krugova, a u odnosu na Vettela je bio sporiji više od sekunde.

Valtteri Bottas u Williamsu i Alfonso Celis u Force Indiji su na četvrtom, odnosno petom mjestu, a na tim pozicijama su se našli vozeći na mekanoj smjesi guma.

Jenson Button je vozio također na mekoj smjesi, napravio je 83 kruga, a na kraju je ostvario šesto vrijeme u svom McLarenu.