VN Belgije
0

Hamiltonu pripao drugi trening

Aktuelni svjetski prvak Lewis Hamilton u McLaren-Mercedesu ostvario je najbrže vrijeme na drugom treningu uoči Velike nagrade Belgije, 12. utrke Svjetskog prvenstva Formule 1.

Za razliku od prvog treninga koji je obilježila kiša, poslijepodnevni trening se održao u normalnim uvjetima. Hamilton je odvozio krug za minutu i 47.201 sekundi, a samo 16 hiljaditih dijelova sekunde sporiji bio je Timo Glock u Toyoti. Daleko nije bio ni trećeplasirani Kimi Räikkönen u Ferrariju, zaostao je samo 84 hiljadinke.

Iznenađenje je petim mjestom priredio Francuz Romain Grosjean, koji će na legendarnom Spa-Francorchampsu voziti tek drugu utrku u Formuli 1. Brawnovi vozači bili su iznenađujuće slabi. Vodeći u ukupnom poretku Jenson Button završio je tek na 17. mjestu, a njegov timski kolega i prvi pratitelj Rubens Barrichello bio je još jedno mjesto slabiji.

Prvi je trening potpuno poremetila kiša. Najbolje je vrijeme postavio Jarno Trulli u Toyoti na početku treninga, do njega su se plasirali Button i Fernando Alonso, a onda je počela kiša koja je vodeći trojac učinila nedodirljivima.