Formula 1
0

Fernandu Alonsu drugi trening u Brazilu

Fernando Alonso u Renaultu ostvario je najbrže vrijeme na drugom slobodnom treningu uoči Velike nagrade Brazila, pretposljednje utrke Svjetskog prvenstva Formule 1.

Španac je krug na stazi u Interlagosu odvezao za minutu i 12.314 sekundi, svega 43 hiljadinke brže od najvećeg iznenađenja treninga, Sebastiana Buemija u Toru Rossu.

Najbrže vrijeme od lovaca na naslov svjetskog prvaka imao je Rubens Barrichello na trećem mjestu. Njegov timski kolega iz Brawna i vodeći čovjek u ukupnom poretku, Britanac Jenson Button, bio je dva mjesta slabiji. Treći pretendent na naslov, Nijemac Sebastian Vettel u Red Bullu, drugi je trening završio na sedmom mjestu.

Zanimljivo je da je svih 20 vozača završilo trening s manje od sekunde zaostatka za najbržim Alonsom. Slabo poslijepodne imali su Ferrarijevi vozači, Kimi Räikkönen bio je 18., a Giancarlo Fisichella posljednji.

Dodajmo da je kvalifikacijski trening na rasporedu u subotu u 19 sati po srednjoeuropskom vremenu, dok se utrka vozi u nedjelju od 18 sati. Oči će biti uperene u Buttona koji ima 85 bodova i može osigurati naslov kojem se nadaju i Barrichello (71) i Vettel (69).