Zagreb
0

EP u vaterpolu: Zlato za Hrvatsku

Hrvatska muška vaterpolska reprezentacija novi je prvak Europe. U finalu EP-a na plivalištu Mladosti u Zagrebu Hrvatska je svladala Italiju 7-3.

Nikada u svojoj povijesti Hrvatska nije imala europskog prvaka (finale u Firenci 1999. i Kranju 2003.). Sve do ove subote u kojoj je tek prva četvrtina utakmice nudila neizvjesnost (2-2).

Ono što je uslijedilo bila je demonstracija moći hrvatske reprezentacije koja na čelu s golmanom Pavićem (15 odbrana) nije primila pogodak punih 20 minuta.

U međuvremenu su izabranici Ratka Rudića nanizali pet uzastopnih, odlijepili se na nedostižnu prednost i započeli slavlje već u bazenu. Završio je u njemu i izbornik koji je u subotu stigao do svoje 30 (!?) medalje...

Strijelci za Hrvatsku bili su Bušlje (2), Bošković (2), Joković, Muslim i Barać.

Za Italiju su po gol postigli Luongo, Figlioli i Gallo.