Judo
0

Eldinu Omeroviću srebro na kadetskom evropskom kupu

FENA
Bosanskohercegovački mladi judista Eldin Omerović osvojio je drugo mjesto na posljednjem ovogodišnjem Evropskom kupu za kadete, odžanom u poljskom gradu Szczyrk.

Član Judo kluba Bosna do srebrenog odličja u konkurenciji 29 boraca došao je savladavši četiri protivnika u kategoriji do 81 kg, a u finalu je poražen od domaćeg takmičara Marcina Gmureka. Ovim uspjehom Omerović je popravio svoj plasman na evropskoj rang listi na šesto mjesto.

Pored Omerovića na takmičenju je nastupio i Hadis Ramić, član Judo kluba Una iz Bihaća, koji je u kategoriji do 90 kg nakon jedne pobjede i dva poraza zauzeo je deveto mjesto.

Na Evropskom kupu je učestvovalo 420 kadeta i kadetkinja iz 35 zemalja.

Bh. mlade judiste u narednom periodu očekuje nastup na Evropskom prvenstvu za kadete i kadetkinje u češkim Teplicama (od 24. do 26. juna).