0

Drugo zlato za Mariju Riesch, Žana Novaković na 40. mjestu

FENA
Žana Novaković
Njemica Maria Riesch osvojila je drugu zlatnu medalju na Zimskim olimpijskim igrama u Vancouveru.

Nakon titule u superkombinaciji Rieshova je bila najbolja i u slalomu, posljednjoj disciplini u ženskom alpskom skijanju na Igrama.

Srebrenu medalju osvojila je Austrijanka Marlies Schild, sa zasatkom 0,43 stotinke, a bronzu svjetska prvakinja Čehinja Šarka Zahrobska (+ 1,01 sekundu).

Bosanskohercegovačka predstavnica Žana Novaković osvojila je 40. mjesto sa zaostatkom 13,06 sekundi, dok Maja Klepić nije završila drugu utrku, nakon što je u prvoj zauzimala 57. poziciju.

Najbolja svjetska skijašica Amerikanka Lindsey Vonn nije uspjela završiti prvu utrku, a braniteljica naslova olimpijske prvakinje Šveđanka Anja Paerson promašila je kapiju u drugoj vožnji.