sport
29

Dodijeljene diplome i medalje za bh. klizače

U prostorijama Olimpijskog komiteta održana je dodjela diploma i medalja za učesnike državnog prvenstva u brzom i umjetničkom klizanju u sklopu "Sarajevo Open 2014", grupe međunarodnih takmičenja održanih u februaru ove godine u organizaciji Saveza klizačkih sportova Bosne i Hercegovine.

Medalje su dodijelili Said Fazlagić, generalni sekretar Olimpijskog komiteta Bosne i Hercegovine i Amel Bureković, nacionalni sudija za umjetničko klizanje.

Moto ovogodišnje dodjele je "Mi smo već šampioni!".

"U vrijeme finansijske krize, u okruženju u kojem je sport na posljednjem mjestu, ova djeca i mladi ljudi koji, uprkos lošim uslovima i brojnim preprekama naporno treniraju i bilježe dobre rezultate, su pravi šampioni. Nadamo se da će naši klizači i u budućnosti nastaviti sa uspjesima te i dalje biti ponos države", saopćeno je iz Olimpijskog komiteta.

KKK Olimp ponosan na svoje ambasadorice - vlasnice 6 medalja

Na takmičenju u umjetničkom klizanju Sarajevo Open 2014. koje je održano ove godine u Olimpijskoj dvorani Zetra u Sarajevu u periodu od 31.01. do 02.02.14., koje se boduje kao državno prvenstvo Bosne i Hercegovine, KKK Olimp je osvojio četiri zlatne, jednu srebrenu i jednu bronzanu medalju.

Dodjela medalja i diploma upriličena je 23.04.14. u prostorijama Olimpijskog komiteta BiH, pod nazivom "Svi smo mi šampioni" u organizaciji SKS BiH, a medalje i diplome su uručili G-din Said Fazlagić, generalni sekretar Olimpijskog komiteta i G-din Vladimir Kezunović, generalni sekretar SKS BiH. Najmlađa takmičarka KKK Olimp-a Hena Uzunović, sa svojih šest godina, osvojila je zlatnu medalju u kategoriji Chicks II Girls. Također, prvo mjesto su osvojile Larisa Tomić (Cubs Girls), Tara Michelle Gliha (Basic Novice A I Girls) i Alma Šehić (Basic Novice B I Girls). Srebrenu medalju osvojila je Tina Perović u kategoriji Chicks I Girls, a u istoj kategoriji Esma Šabić osvojila je treće mjesto.

KKK Olimp ističe "Ponosni smo na naše ambasadorice i ovim putem im čestitamo jer su ostvarile izvanredne rezultate u ovoj sezoni. Medalje su kruna njihovog svakodnevnog rada, truda, zalaganja i odricanja."

KKK Olimp najavljuje kako će djeca vrijedno trenirati na suhim treninzima (kondicioni, balet, gimnastika, rolanje, ples itd.) tokom cijele godine. U planu su višednevne kondicione pripreme, kao i odlasci u inostranstvo gdje će djeca vrijedno trenirati umjetničko klizanje sa profesionalnim trenerima.