29

Divizija 2D: Bh. ragbisti savladali selekciju Norveške u Zenici

Piše: E. M.
(Foto: Elmedin Mehić/Klix.ba)
Ragbisti Bosne i Hercegovine danas su na Kamberovića poljem sjajnom igrom uspjeli savladati i selekciju Norveške rezultatom 16:10.

Utakmica je odigrana u okviru Divizije 2D Evropskog kupa nacija, a naši bh. ragbisti su i danas nastavili sa dobrim partijama. Iako početak utakmice nije bio obećavajući ni za jednu ekipu, s obzirom da se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 3:3.

U samoj završnici drugog poluvremena nakon vodstva gostiju i preokreta naših bh. ragbista, sjajni bh. reprezentativac Sabahudin Subašić, koji igra i za ragbi klub Čelik, uspio je postići prvi skor, a za dodatna dva poena pretvorio je Armin Vehabović za konačnih 16:10.

Najefikasniji u redovima reprezentacije Bosne i Hercegovine danas je bio Vehabović sa jedanaest te Subašić sa pet poena.