sport
150

Bosna i Hercegovina osvojila 28 medalja na 21. Balkanskom prvenstvu u karateu

U periodu od 27. do 29.05.2016. godine u Beogradu se održavalo 21. Balkansko prvenstvo u karateu. Na prvenstvu su takmičari iz Bosne i Hercegovine osvojili 28 medalja.

Trener Amar Hrapović iz Karate kluba "Sarajevo" je ponosan na rezultat članova njegovog tima gdje se posebno istakao Nedim Šuvalija koji je osvojio zlato (14 godina, Kumite, -63 kg) i ističe kako na ovome neće stati.

"Ovo će biti samo podstrek za dalji rad i motiv za osvajanje evropske titule. Vatreš Faris se hrabro borio i prošao je tri kruga, ali je nažalost izgubio meč za ulazak u finale, a zatim i meč za treće mjesto. Time je osvojio 5. mjesto na ovom takmičenju. Vatreš Elvedin je takođe izgubio meč za treće mjesto, te je osvojio 5. mjesto u svojoj kategoriji. Mučaj Adrijan je nažalost izgubio u prvom kolu. Članovi našeg kluba su pokazali kako predan rad i upornost, redovan trening i odricanje na kraju uvijek sigurno donose veliki rezultat", rekao je Amar Hrapović.

Također ne treba zaboraviti ni veliki doprinos ostalih trenera u klubu "Sarajevo" koji su itekako zaslužni za ostvareni uspjeh, a to su: Hrapović Eldin, Hrapović Merima i Tabaković Suada.

Lista svih osvajača medalja iz BiH:

Zlatne medalje: Sadiković Emil (13 godina, Kumite, +55 kg), Alija Delić (13 godina, Kumite, -55 kg), Ramadan Pečariz (11 godina, Kumite, -40 kg), Nikolina Cucak (11 godina, Kumite, -40 kg), Alma Subašić (13 godina, Kumite, -42 kg), Nedim Šuvalija (14 godina, Kumite, -63 kg).

Srebrne medalje: Omar Halilović (11 godina, Kumite, +45 kg), Faruk Merdić (11 godina, Kumite, -45 kg), Armina Avdović (14 godina, Kumite, +54 kg), Uroš Radan (12, Kumite, +50 kg), Mihajlo Stanić (12 godina, Kumite, -35 kg), Aleksandar Kovačević (12 godina, Kumite, -45 kg), Filip Ostojić (13 godina, Kumite, -55 kg).

Bronzane medalje: Edisa Kovač (13 godina, Kumite, -47 kg), Anja Lolić (14 godina, Kumite, + 54 kg), Iman Begić )14 godina, Kumite, -54 kg), Ema Nadarević (14 godina, Kumite, -54 kg), Kenan Memišević (12 godina, Kumite, -45 kg), Lazar Marković (12 godina, Kumite, -45 kg), Edin Smaka (14 godina, Kumite, +70 kg), Aleksandar Trivunović (14, Kumite, +70 kg), Milan Tomić (14 godina, Kumite, -63 kg), Haris Muradbašić (14 godina, Kumite, -63 kg), Munib Dedović (14 godina, Kumite, -70 kg).