Nesretan poraz
61

Sandro Krešić osvojio sedmo mjesto na Svjetskom prvenstvu u karateu

Reprezentativac BiH u karateu i član Karate kluba DO Tula, Sandro Krešić, u kategoriji kadeta +70 kilograma osvojio je sedmo mjesto na Svjetskom prvenstvu koje se održava u Čileu.

Sandro je imao četiri meča do borbe za medalju, a u petom meču, odnosno borbi za medalju sa turskim predstavnikom, imao je rezultat 2:0 do posljednjih sedam sekundi, kada je njegovom protivniku dosuđen ipon te se meč završio u korist turskog predstavnika.

Sandro je bez obzira na to zauzeo visko sedmo mjesto i ujedno ostvario jedan od dva jedina rezultata koja su napravljena u prva tri dana.

Sutra je na rasporedu zadnji dan takmičenja gdje nasupaju jos seniorke U-21, među kojima su i tri predstavnice Bosne i Hercegovine kojima želimo mnogo sreće i uspjeha.

Podsjećamo, Svjetsko prvenstvo u karateu održava se u Čileu od 23. do 27. oktobra 2019. godine, a na ovom takmičenju nastupa 100 država iz čitavog svijeta sa 1.590 takmičara.