Veliki uspjeh
648

Mlada bh. kickbokserka Tara Bohatjuk postala juniorska prvakinja svijeta

Mlada bh. kickbokserka Tara Bohatjuk porazila je Grkinju Elenu Katsimichu u finalu Svjetskog prvenstva za juniore koje se ove godine održava u Italiji te je postala prvakinja svijeta u kategoriji do 60 kg - disciplina low kick.

Sjajna Tara u finale je stigla pobjedom protiv Ruskinje u polufinalu nakon prekida u drugoj rundi, da bi u finalu odlukom sudija postala svjetska prvakinja, što joj je najveći uspjeh u dosadašnjoj karijeri.

Mlada Tara tako je osvojila juniorsko prvenstvo u organizaciji najjače amaterske organizacije WAKO, čime je na sjajan način završila izuzetno uspješnu godinu koju ima iza sebe.

Ona je, između ostalog, ove godine osvojila državno i balkansko prvenstvo, a također je osvojila i Svjetski kup gdje ima već tri zlata. Tara je ove godine odradila 15 borbi i ima stopostotan učinak od svih 15 pobjeda i svakako da predstavlja budućnost bh. kickboksa.