Novi uspjeh
291

Jasmina Merdić osvojila srebro na Svjetskom prvenstvu u kickboksu

Jasmina Merdić s trenerom (Foto: Facebook)
Reprezentativci BiH u kickboxu osvojili su četiri medalje na Svjetskom prvenstvu koje se održalo u portugalskom gradu Albufeira od 16. do 25. novembra, a najveći uspjeh ostvarila je Jasmina Merdić.

Naime, predstavnica BiH u disciplini low kick je kao prvoplasirana na WAKO svjetskoj rang listi postavljena za nositeljicu i samim time direktno je prošla kvalifikacije, odnosno prvi krug takmičenja.

Nakon toga rutinski je savladala reprezentativku Češke Lucieju Mlejnikovu da bi u finalu pobjedu odnijela reprezentativka Srbije Lea Blagojević.

Podsjetimo, prvo mjesto u kategoriji veterana iznad 94 kilograma na ovom prvenstvu osvojio je Adnan Redžović, savladavši Nijemca Mikea Hofera, Hrvata Ivicu Ivića i u finalnoj borbi Austrijanca Davida Dvornikovicha.

Bronzane medalje su osvojili Alija Tucak, kategorija iznad 91 kg u K1, i Dino Ružnić u kategoriji do 74 kg u Light Contactu.