sport
512

Bh. hokejaši savladali Hong Kong u 1. kolu Svjetskog prvenstva III divizije

(Foto: Hokejaški savez BiH)
Hokejaška reprezentacija Bosne i Hercegovine u 1. kolu Svjetskog prvenstva III divizije rezultatom 5:4 savladala je reprezentaciju Hong Konga.

Tok meča bio je vrlo interesantan pošto je naša reprezentacija morala napraviti veliki preokret da bi došla do pobjede. Naime, Hong Kong je poveo u 10. minuti golom Tang Cyja, a šest minuta kasnije vodstvo je udvostručio Wong Kh.

Do kraja prve trećine naš tim je uspio smanjiti na 2:1 golom Čordalije u 18. minuti. Do kraja prvog dijela rezulat se nije mijenjao.

Već u 22. minuti naš tim se potpuno vratio i izjednačio na 2:2 golom Lemeša. Zatim, Hong Kong ponovo dolazi do prednosti kada je u 25. minuti pogodio Ho Jsy. Nakon toga uslijedio je preokret Bosne i Hercegovine preko Hadžihasanovića i Čordalije u 29. i 33. minuti za 4:3 što je bio rezultat druge trećine meča.

Za nešto mirniji finiš utakmice pobrinuo se Hodžić u 42. minuti kada pogađa za 5:3. deset minuta kasnije Hong Kong preko Wong Ka Hoa pogađa za 5:4 i unosi neizvjesnost u završnicu, ali naš tim je uspio sačuvati vodstvo i upisati pobjedu.