Fascinantan nastup
409

Atletska senzacija: Alysia Montano istrčala 800 metara u petom mjesecu trudnoće

Američka atletičarka Alysia Montano je obilježila nedavno državno prvenstvo iako nije pobijedila u svojoj disciplini, niti je oborila neki od rekorda.

Naime, Alysia se u petom mjesecu trudnoće odvažila da istrči 800 metara i završi trku u vremenu 02:21:04.

Atletičarka je i prije tri godine, tada u osmom mjesecu trudnoće, također završila utrku. Beba koja je tada bila u stomaku je njena trogodišnja kćerka koja ju je ovog puta čekala na cilju.

Zanimljivo da je Alysia za trku izabrala opremu s likom "DC" heroine aktuelne ovih dana Wonder Woman.

"Bilo je sjajno. Željela sam pokazati da trudnoća ne mora utjecati na profesiju i posao kojim se bavite", rekla je oduševljena Montano poslije trke i ujedno uputila važnu poruku.