kxuser68ceKs75
Spol
Ženski
Boja avatara
7676C5
Banovan
Ne
Registrovan
22.11.2019.
Komentari
39
User Data
ID: 139351
Komentari korisnika
Zap. Hercegovci su najviši ljudi u regiji, ekonomski najproduktivniji. Dali najviše missica u RH. Zgodni su. Mali Zapadnohercegovački kanton ima u rukometu, košarci i nogometu 26 osvojenih titula, Sarajevo i cijela fed. Bosna s milijun i pol ljudi 22 osvojene titule. Nitko ne osjeća ovaj prostor kao Zap. Hercegovci jer su starosjedioci i zato se u regiji najbolje snalaze i dominiraju u svim sferama života.
Nije samo zapadna Hercegovina visoka i dobra u sportu.Kad pogledaš uspješne srbijanske sportiste, 90% ih potiče iz Trebinja i Bileće.Pa i Novak Đoković,Nikola Jokić i Lana Pudar su porijeklom iz Nikšića, koji je isto Stara Hercegovina.Tako da generalno su ljudi sa hercegovačkih prostora stvoreni za sport i najviši u Evropi.
Obitelj, djeca, vjera, poduzetništvo, to je Zapadna Hercegovina, to je sreća. Zbog toga smo najbogatiji i najsretniji ljudi na svijetu s najmanjom stopom samoubojstava u regiji i svijetu.
Što lupaš? Pa imaš podatke porezne BiH o fiskalnom prometu. Zapadnohercegvački kanton je u 2025. fiskalizirao ukupno 5.56 mlrd. KM prometa, recimo Unsko-sanski 4,6 mlrd. KM, a USK ima tri puta više ljudi od ZHK-a. Podaci porezne su na ovom linku https://ik.imagekit.io/9qcwbg8wl/evindetntirani_promet_na_na_3112_-GrloiN7_r.pdf
Zapadni Hercegovci su autohtono stanovištvo s najčišćom genetikom u regiji. Na kamen nitko nije doseljavao, jer nije bilo resursa, vode i pašnjaka. Bosna je ta koju su naseljavali zbog zemlje, šume i velikih rijeka i Bosna je miks raznih haplogrupa, a u Zap.H prema znanosti dominiraju sam dva genotipa i2a i R1a.
Tko je kakvog pedigrea u BiH, znanost je davno odgovorila tko je kakve genetike u BiH. Među Hrvatima u Hercegovini dominira I2a (dinarsko-slavenski genotip) 77% i R1a: 12% čisti slavenski genotip. Dakle samo dvije haplogrupe. Kod vas Bošnjaka I2a ima 43,5%, a R1a: 15,5%, J i J1 ostali. kod BiH Srba I2a ima njih 31%, a R1a1: 13,5%. Dakle kod Hrvata BiH dominra najviše atohtono-dinarskog genotipa (89%), kod bošnjaka 59%, kod Srba 44%.
Svaka EU država ima neka prirodna rudna bogatstva, veća i od Vareša i BiH, ali im ne pada danas na pamet rovariti jer znaju iz svoje industrijske prošlosti kakve to posljedice nosi.
Hrvati iz Zapadne Hercegovine ne odlaze, dapače, snažno razvijaju svoju rodnu grudu i imaju pozitivan prirodni priraštaj jedini u BiH te paralelno razvijaju svoje poslove u BiH, Hrvatskoj i regiji. Dakle, Hrvati u Hercegovini su sve brojniji i bogatiji.
user84933229927, kakve ti statistike daješ, citiraš babu neku iz SDA koja kao jedini član neke fentomske udruge izmišlja podatke o iseljavanju ne navodeći ni jedan izvor. Valjda ja na terenu znam tko mi je blizak iselio, a nitko mi nije iselio. Ima nas 81 tisuća, svak svakog zna, međusobno si pomažemo, nema kod nas sirotinje, pučkih kuhinja i beskućnika kao u Bosni. Mi živimo kao u raju u Z. Hercegovini.
U Federaciji živi danas prema procjenama potrošnje i zdravstvenim ustanovama cca 1,8 milijuna ljudi, moj Zapadnohercegovački kanton s 81k Hrvata čini 4,5% stanovništva FBiH danas, a prije 10 god. smo činili 4% stanovnika, dakle udio nam raste. Držimo 9% ekonomije BiH i imamo 15% depozita u BiH bankama i onda netko piše kako iseljavamo, a zapravo rastemo i samo povećavamo svoj udio u FBiH zbog velikog iseljavanja iz Bosne.
user84939229927 daj se ne sramoti, Zapadna Hercegovina je puna života, imamo najveći udio majki s troje i više djece u BiH jer smo bogati, imamo kuće od 200 kvadrata, možemo si priuštiti puno djece. Zapadnohercegovačka sela su puna djece. Ti u životi vidio nisi Z. Hercegovinu koja nikada neće opustošiti jer prema poznatoj uzrečici Hercegovina sve naseli, a sebe ne raseli. Pogotovo se nećemo sad raseliti kad od Z. Hercegovine stvaramo oazu bogatstva.