Na utakmici
0

Olimpik gubi, Prljača se drži "za onu stvar"

Sarajevo-x.com
Na današnjoj utakmici 14. kola Premijer lige BiH održanoj na Grbavici između Olimpika iz Sarajeva i banjalučkog Borca desio se neobičan incident. Naime, trener domaćeg tima Edin Prljača za vrijeme utakmice više puta bez ikakvog stida se držao za "onu stvar". Nesmotrenost Prljače zabilježio je i fotograf Fotoservisa.
Utakmica je završena porazom Olimpika rezultatom 1:2. Na poluvrijeme se otišlo bez golova da bi Olimpik u drugoj minuti nastavka poveo preko Ristića.

Gosti iz Banja Luke su izjednačili autogolom Suljevića koji je nespretno reagovao na ubacivanje Damjanovića, a potpuni preokret donio je Bilbija ostavivši svoj tim u borbi za titulu jesenjeg prvaka.

Edin Prljača postao je trener Olimpika početkom ovog mjeseca, a na klupi sarajevskog premijerligaša Prljača je zamijenio Vlatka Glavaša, koji je dao ostavku. Prljača je u trenerskoj karijeri vodio nekoliko bh. klubova, a posljednje dvije sezone sjedio je na klupi kineskog prvoligaša Guangzhoa.