179

Završen prvi sarajevski maraton: Pobjednik istrčao dionicu za dva i po sata

L. K.
(Foto: D. S./Klix.ba)
U Sarajevu je danas održana prva certificirana cestovna maratonska utrka na području Sarajeva i Istočnog Sarajeva, a pobjednik utrke je Osman Junuzović, dok je u ženskoj pobijedila Katarina Pohlod.
Junuzović je dionicu od 42 kilometra istrčao za 2:30:21, a od obaranja aktuelnog rekorda Bosne i Hercegovine i ujedno i rekorda Jugoslavije koji je u Njemačkoj 1975. postavio Sead Kondo (2:15:54) dijelilo ga je 15 minuta.

Drugo mjesto osvojio je Davor Vidović, a treće Emir Hastor. U ženskoj kategoriji prvo mjesto zauzela je Katarina Pohlod (3:06:21), drugo mjesto bila je Dijana Manđeralo, a treće Agata Swiderska.

Podsjetimo, ovu specifičnu utrku organizovalo je udruženje "Dečki u plavom", a trčalo se u posebnim uslovima prilagođenim epidemiološkoj situaciji.