I Njemacka je sprzila cuveni Brazil sa 7:0. Ovo je bila losa procjena Bazdarevica ali nestretan slucaj kod prvog gola kada smo psiholoski pali i to je bio kraj. Drugi go je morao doci ili iste minute ili nakon minut dva. Dva puta je Bazdraevic grijesio u taktici, protiv Spanije i protiv Belgije. Izostavio je bocne napdace . Trebao je biti Hajrovic na desnoj strani i Lulic na lijevoj. Druga stvar protiv brzih Belgijanaca trebala je biti na mjestu brza odbrana, a ne "visoka".
Uz dobru motivaciju (Cirin recept) i pripreme ovaj tim bi dao mnogo vise: Begovic Vranjes, Bicakcic, Zukanovic, Kolasinac Cimirot, Milicevic (ili neki drugi DM, Jajalo nije dovoljno brz) Hajrovic, Pjanic, Lulic Dzeko jedno poluvrijeme Djuric drugo
Nije to bila nikakva loša procjena Baždarevića. Jednostavno su Belgijanci prejaki i Belgijanci su kod kuće favoriti protiv bilo koje reprezentacije na svijetu. Treba tražit svoju šansu protiv Kipra, protiv takvih ekipa se skupljaju bodovi. Protiv Grčke će biti jako teško. Grci su zadnje kvalifikacije za Euro odigrali katastrofalno i sve će napravit da se dočepaju bar baraža u ovim kvalifikacijama. Ako je ikako moguće protiv Grka tamo iščupat bod to bi bila premija