Meši se nema šta reći. Safet je usro kvalifikacije , nema čovjek čarobni štapić da od Pjanića koji pogodi jedan slobodnjak u godini napravi Hazarda. Safet je davno rekao da MALOM PRINCU fali mišića i potpuno je u pravu. Ova Belgija može pobjediti sakoga i to glat ekipa boli glava, pa njihove rezerve bi nas dobile sta je tu je
U prvih 20 minuta mi smo potpuno kontrolisali igrun i sjajno, gotovo savrseno stajali na terenu u formaciji 4-5-1 siroko, a plitko, sa zadnjom linijom koja nas je gurala prema naprijed i dupliranim bokovima. Belgija nije imala prostora za igrati. Iz te igre isle su polukontre. Mi smo svoj gol dali iz sjajne akcije. Isli smo na golmansko ispucavanje, a Dzeko je primio svaku na protivnickoj lijevoj strani. Gol smo primili iz prekida. Drugi je bio minijatura njihovog najboljeg igraca, a ide na dusu i Begovicu. Pao je u najtezem trenutku na samom kraju prvog poluvremen. Nije isto odmoriti se sa 1:1, ili na odmor otici sa minusom. U drugom smo morali rizikovati. Imali smo i prilike, ali ih je imala i Belgija. Oni su najjaci kad im protivnik mora napadati. Pjanic!? Striktno cuvan 90 minuta. Moralo ga se vratiti ispred stopera a iza Dzeke staviti Medunjanina. Cisto da im razbijemo plan, a i Pjanic bi loptu imao puno vise. Trudio se u fazi odbrane i trcao lijevo desno.