Pogledaš prvo recenzije bolnica u gradu koji želiš da posetiš. Ne detaljno, nego da ustanoviš da li se tamo čeka 8 sati da bi dobio panadol ili funkcioniše u Ne daj, Bože slučajevima. Onda vidiš gde se ta država nalazi na relevantnim listama UN, EU, Amnesti-ja - jel demokratska država ili nije? Jel sud karikatura ili institucija? I ako posle svega odeš u Dubai na sastanak ugovoren preko Interneta sa lokalcem - onda nisu informacije tvoj problem.
Dubai je poznat po više slučajeva da su žene hapšene nakon silovanja zbog vanbračnih odnosa dok silovatelji nisu uhapšeni jer nisu Indusi i Pakistanci. Sve je svakom jasno.
Prvi osuđujem ovaj grad bluda i nemorala koji je kreiran radi interesa zapadne kulture. Ali da ovom odgovorim. Kakav bolan UN, EU ili Amnesti, kakva bolan demokratija ili institucija. Ti hoces da kazes da je zapadni razum umijeće. Nikada. Nikada više nasilja i smrti nego u zapadnoj kulturi. Droga, blud i ubistva. Un, EU gledaju pokolj djece u Gazi.
U tim lijepim zemljama prštećih ljudskim pravima, u slučaju silovanja, žena mora dokazati da se djelo desilo tako sto mora imati jos 2 svjedoka, naravno muška. ;-P