Ibrakadabraka Bosanac.Bosanaca nema na popisu iz 2013-te godine.Svi su se iselili.Ostali su SDFHA vugle, koje su malo pa malo Bosanci, malo pa malo Bosnjaci..sve zavisi, ali cinjenice ostaju, nema vise Bosanaca.
Lijepo bi bilo....Ali kako da prosiris to kada ni u 'tvom tijelu i mjestu zivota' nema mjesta za Bosance u punom smislu te rijeci...nazalost, ali tako je, zar ne!???
Ti pricas o pravnoj zavrzlami u kojoj se BiH nasla. Mi smo svi Bosanci . Radi toga postoji drzava jos od doba kad je u cijeloj Evropi zivjelo svega 30-40 miliona ljudi. Normalno je da u Bosni a, od drugog svjetskog rata Bosni i Hercegovini , zive Bosanci. Ovdje postoje narodi jer ljudi ne mogu na drugi nacin da ostvare svoja kolektivna prava.