Najveći problemi u dijaspori kad pričaju bosanski su padeži. Npr umjesto da kažu " Volim te Bosno" kad navijaju oni će reći " Volim te Bosna". Roditelji nek rade šta hoće ali od mog brata mali koji je rođen u njemačkoj priča bosanski perfektno iako živi u Njemačkoj od rođenja.
Niko nije dužan djecu učiti Bosanski jezik u drugim drzavama ali ako ćeš ih već učiti nauči ih kako treba. Pričajte sa djecom kao što pričate sa svojom porodicom.
Prikaži sve komentare (46)